Kā tiek filmēti dievkalpojumi

Dievkalpojuma veidotāju komanda tiekas jau no rīta, lai kopīgiem spēkiem uzstādītu tehniku.

Lai mēs kā draudze varētu kopīgi piedalīties dievkalpojumā, translācija notiek tiešraidē, tāpēc nav iespējams izgriezt jebkādas nepilnības, kā arī bieži vien tehniskās kļūmes tiek novērstas translācijas laikā.

Mēs mācamies kā dievkalpojumu labāk pārraidīt tāpēc katru svētdienu cenšamies kvalitāti uzlabot.

Bija reizes kad likās ka viss būs perfekti, bet tiešraides sākumā dators apstājās, un varējām sākt visu konfigurēšanu no sākuma. Tieši šādu reižu dēļ neizdodas dievkalpojumu iesākt 15:00, bet paldies, ka esat pacietīgi ar mums.

Progress

15.03 Apguvām straumēšanas pamatus, tiešraidi nodrošinājām ar vienu telefonu

22.03 Likās ka izmantosim Datoru kā starpnieku, taču neskaitāmu datora apstāšanās reižu dēl atgriezāmies pie telefona. Dievkalpojuma vidū arī dators sāka straumēt, tāpēc pieejamas 2 dievkalpojuma tiešraides (Dators dod iespēju skaņu padot no runātāja mikrofona, tādējādi ievērojami uzlabojot skaņas kvalitāti)

29.03 Līdzīgi kā 22.03 Dators nebija uzdevuma augstumos, taču vairākas problēmas pa nedēļu tika atrisinātas un svētruna pieejama arī HD kvalitātē.

5.04 Draudzei palīgā nāk Jānis Skulme, kas palīdz gan ar tehniku gan ar zināšanām. Tiek pieslēgta video pults, kas samazina slodzi datoram. Pirmais dievkalpojums, kas netiek filmēts ar telefonu, bet jau ar labu kameru. Rodas izaicinājums pārraidīt Video svētrunu, kas netika filmēta reizē ar dievkalpojumu.

12.04 Lieldienu Dievkalpojums, tiek pielietota kustīgā kamera.

19.04 Vieglākai Audio korekcijai tiek pieslēgta analogā pults, lai būtu vieglāk regulēt skaņu, rodas problēmas ar video skaņas līmeni. Lai atrisinātu problēmu ar dziesmu tekstiem, tie tiek likti video apakšā uz melna fona

26.04 Atrisināta problēma ar video skaņas līmeni, bet vēl attīstām spēju noregulēt skaņu starp vokāliem un instrumentiem. Klātienē tumbās jūtama rūkoņa un šņākoņa. Tiešraides sākumā tiek regulēti mikrofoni, lai skaņa būtu adekvātā skaļumā. Šajā dievkalpojumā parādās gaismas un otrā profesionālā kamera, video pārejām.

03.05 Pirmo reizi atrisināta problēma ar skaņu kas skrien pa priekšu attēlam, mēģinām laist dievkalpojumu 720p bet dators nevar izturēt un divas reizes dievkalpojuma laikā apstājas.

10.05 Iegādāts jauns dators. Jēkabs palīdz ar kamerām, jaunais dators raida 1080p bez problēmām. Jaunajam datoram nepieciešams pilns instalāciju komplekts. Dievkalpojuma sākumā nestrādā skaņas karte. Tā ka jaunais dators ir ātrāks atkal rodas nobīde skaņai, to pielāgoju pēc tiešraides beigām. Izaicinājums nākamai nedēļai, nokalibrēt skaņu reizē ar attēlu uz jaunā datora